Slovákom sa nedarilo, bodoval iba Marián Gáborík

26.11.2011 Celý región

NEW YORK 26. novembra (WEBNOVINY) - V bohatom piatkovom programe zámorskej hokejovej NHL sa do kanadského bodovania zapísal zo Slovákov iba Marián Gáborík.

Útočník tím New York Rangers prispel svojim jubilejným desiatym gólom v sezóne k triumfu "jazdcov" na ľade Washingtonu 6:3.

Slovenský reprezentant sa do streleckej listiny zapísal v 24. min, keď po prihrávke od Dereka Stepana otvoril skóre duelu.

V troch stretnutiach sa o víťazovi nerozhodlo po šesťdesiatich minútach. Detroit ukončil desaťzápasovú víťaznú šnúru Bostonu, keď triumfoval na jeho ľade 3:2 po predĺžení. U súpera uspelo aj Toronto, ktoré triumfovalo v Dallas 4:3 po samostatných nájazdoch.

Vo floridskom derby dokázala Tampa Bay zvíťaziť nad domácim tímom Florida Panthers 2:1 po predĺžení. Traja brankári si v piatok udržali čisté konto, Johan Hedberg vychytal pre New Jersey "chudobné" víťazstvo 1:0 nad domácim klubom NY Islanders.

Shutout si pripísal aj Brian Elliott zo St. Louis, ktorý pri triumfe svojho mužstva nad Calgary 2:0 zneškodnil 24 striel súpera. Tretím do partie je Cory Schneider z Vancouveru, ktorý ani raz neinkasoval pri triumfe Canucks na ľade Phoenixu 5:0. Najviac gólov videli diváci v Anaheime, kde Chicago zvíťazilo 6:5.